SYSTÉMY RIADENIA PAĽBY A RIADIACA ELEKTRONIKA


Diaľkovo ovládaná veža TURRA30 na pásovom kolesovom podvozku

Účinnosť moderných zbraňových systémov je okrem palebnej sily zásadne závislá i na účinnosti systému riadenia paľby. Ten je tvorený elektronikou samotného bojového prostriedku, na ktorú sú kladené extrémne nároky.  

MODERNIZÁCIA BOJOVÝCH VOZIDIEL

Systém riadenia paľby a systém stabilizácie zbrane pre modernizáciu tanku T72, BVP II a OT svojou implementáciou významne zvyšujú akcieschopnosť týchto vozidiel. Systémy sú plne implementovateľné do pôvodnej konštrukcie tankovej techniky, obrnených transportérov, bojových vozidiel pechoty rovnako i do mobilných a statických, pozorovacích a prieskumných prostriedkov.

DIAĽKOVO OVLÁDANÉ ZBRAŇOVÉ STANICE A VEŽE

Technologickou špičkou v produkcii EVPÚ sú diaľkovo ovládané zbraňové stanice a veže s optickým kontajnerom a gyroskopickou stabilizáciou. Systém je diaľkovo ovládaný a je určený pre použitie na ľahkých kolesových/pásových obrnených a bojových vozidlách. Prioritne sú súčasťou bojovej nadstavby vozidiel pechoty, ktoré sú určené k plneniu bojových a špeciálnych úloh vo vnútri vlastnej bojovej zostavy i v hĺbke bojovej zostavy protivníka.
Alternatívy lafetácie pre jednotlivé zbraňové systémy:
  • guľomet kaliber 7,62 mm - NATO/Ruský kaliber
  • guľomet kaliber 12,7 mm - NATO/Ruský kaliber
  • tažký guľomet 14,5 mm
  • automatický vrhač granátov AGS-17
  • 30 mm automatický kanón - NATO/Ruský kaliber
MODERNIZÁCIA PROTILIETADLOVÉHO DVOJKANÓNA ZU 23 M
 
Set komponentov určených pre protiletecký dvojkanón ZU 23 M prináša modernizáciu automatického kontrolného systému s počítačom, integráciu laserového diaľkomeru, vyhľadávanie pohyblivých cieľov prostredníctvom rozpoznávania objektov, automatické sledovanie cieľa a mnohé iné. Všetky pôvodné kontrolné komponenty a funkcie zbrane zostali zachované a funkčné.

Modernizovaný box K1 pre tank T72

Modernizovaný protilietadlový dvojkanón ZU 23 M

Diaľkovo ovládaná veža TURRA 30 s 30 mm automatickým kanónom, guľometom kalibru 7,62 mm a PTRS

Diaľkovo ovládaná zbraňová stanica GLADIUS 12
CMS RoskaSoft