OPTOELEKTRONICKÉ POZOROVACIE SYSTÉMY


Prenositeľný optoelektronický pozorovací systém

Ochrana hraníc a iných dôležitých lokalít je úloha, ktorú je možné spoľahlivo vykonávať iba za pomoci účinných technických prostriedkov. Kontrola a ochrana rozľahlých priestorov, najmä v noci a za podmienok zníženej viditeľnosti, predstavuje náročné bezpečnostné úlohy.

Optoelektronické pozorovacie systémy sú ľahké modulárne systémy určené na:

  • Sledovanie, rozpoznanie a vizualizáciu cieľov
  • Identifikácia narušiteľov na veľké vzdialenosti, vo dne aj v noci i za zhoršeného počasia.

Podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka sú optoelektronické pozorovacie systémy prispôsobené odlišným podmienkam:

PRENOSITEĽNÉ OPTOELEKTRONICKÉ POZOROVACIE SYSTÉMY

Systém je ľahko premiestniteľný a využíva sa na optickú ochranu v rovinatom teréne. Umožňuje prácu priamo v teréne bez potreby externého zdroja energie. Modulárna konštrukcia zariadení dovoľuje integráciu komponentov presne podľa konkrétnych zákazníckych požiadaviek. Súčasťou je komplexný ovládací softvér a hardvér.

MOBILNÉ OPTOELEKTRONICKÉ POZOROVACIE SYSTÉMY

Špeciálne pozorovacie a monitorovacie vozidlo je určené na detekciu, rozpoznanie a identifikáciu osôb  a vozidiel, či iných objektov v hraničných oblastiach, letiskových areáloch a iných rozľahlých lokalitách. Podľa požiadaviek zákazníka je možná voľba komponentov pre kamerový, prenosový systém i analytický softvér. 

STACIONÁRNE OPTOELEKTRONICKÉ POZOROVACIE SYSTÉMY

Systémy sú založené na modulárnej koncepcii  a prioritne slúžia na optickú ochranu rozsiahlych priestorov a majetku. Pracujú v 24 hodinovej prevádzke. Vzhľadom na svoju konštrukčnú koncepciu, sú určené pre pevnú montáž na stĺpy, veže, či budovy.

SOFTVÉR RCM STANDARD/CNS.NET

Tento užívateľsky orientovaný softvér (inštalovaný priamo v konzole operátora), umožňuje operátorovi nezávislé ovládanie každej z častí optoelektronického systému. CNS.NET predstavuje komplexné systémové riešenie pre ovládanie viacerých optoelektronických systémov z kontrolného pracoviska.


Stacionárny optoelektronický pozorovací systém

Ovládacia konzola na báze procesora / Ovládacia konzola na báze PC

Mobilné optoelektronické pozorovacie systémy

Hlavné okno RCM softvéru
CMS RoskaSoft